Офіційний сайт відділення нотаріальної палати України у Вінницькій області

Процесуальні дії нотаріуса при блокуванні доступу до Державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обтяжень

Безымянный2.jpg
Цей посібник підготовлений в контексті реалізації статутної мети діяльності Нотаріальної палати України у відповідь на численні звернення нотаріусів з приводу порушень права на здійснення професійної діяльності у зв’язку із блокуванням доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

На основі проведеного аналізу чинного законодавства і судової практики у посібнику містяться рекомендації, які сприятимуть швидшому і якіснішому вирішенню нотаріусами питань, що виникають при здійсненні ними як безпосередньо нотаріальної діяльності, так і діяльності по реєстрації речових прав на нерухоме майно і їх обтяжень.

Наявна практика вирішення питань, пов’язаних із здійсненням державної реєстрації нотаріусами речових прав на нерухоме майно і їх обтяжень свідчить, що існують недостатньо врегульовані законодавством правовідносини у цій сфері. Зокрема, проблемними моментами можна назвати процесуальні аспекти розгляду скарг Комісією.

Враховуючи ці обставини, у посібнику проведений аналіз правовідносин, що виникають у цьому зв’язку і здійснене обґрунтування способів захисту прав та інтересів нотаріусів при розгляді спорів Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України, які відтворюються у відповідних наказах зазначеного Міністерства.

У посібнику акцентується увага на питаннях судового захисту нотаріусами своїх прав і наводяться окремі зразки позовних заяв. Крім того, поставленій меті сприятиме застосування практики Європейського суду з прав людини, окремі рішення, які пов’язані з тематикою посібника включені до його змісту. Сподіваємось, що напрацьована практика сприятиме негайному внесенню змін до чинного законодавства.

Завантажити...Повернутись до списку всіх новин