Офіційний сайт відділення нотаріальної палати України у Вінницькій області

Доступ до документів, що складають нотаріальну таємницю, захищено законодавством України

У Нотаріальній палаті України переконані, що звернення суб'єктів владних повноважень, що реалізують кримінально-процесуальні функції, такі як прокуратура, СБУ, Нацполіція, ДФС та ін, до головних територіальних управлінь юстиції (далі - управління) з метою отримання інформації щодо вчинення нотаріальних дій, яка становить нотаріальну таємницю, не є підставою для проведення управліннями перевірки діяльності нотаріуса та витребування документів. 

 Доступ до таких документів при здійсненні процесуальних дій в кримінальному провадженні чітко регламентований законодавством. Надсилання запитів посадовими особами прокуратури (правоохоронних чи фіскальних органів, СБУ) в Міністерство юстиції України і його територіальні органи щодо надання нотаріусами відомостей, які містять охоронювану законом таємницю,суперечить встановленій законом процедурі отримання відповідної інформації. 

 Про це повідомляється у ЛИСТІ Нотаріальної палати України до Міністерства юстиції України від 12.05.2017 № 29/5.Повернутись до списку всіх новин