Офіційний сайт відділення нотаріальної палати України у Вінницькій області

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно

Методичні рекомендації

при проведенні реєстрації речових прав

на нерухоме майно нотаріусом

(алгоритми дій нотаріуса

при відчуженні та спадкуванні)

«Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно»2014 рік

Зміст


Передмова ............................................................................. 3

Розділ І. Реєстрація прав власності при посвідченні договорів про відчуження майна…………………………………….…………………..5

Алгоритм дій №1 ( реєстрація права власності на цілий об’єкт ( 1 суб’єкт) з відкриттям розділу та переходом права власності (1 суб’єкт)…….................. 5

Алгоритм дій № 2 (реєстрація переходу права власності (1 суб’єкт), коли розділ відкрито іншим реєстратором)………………………………………........30

Розділ ІІ. Реєстрація прав власності при видачі свідоцтва про право на спадщину ………………….…..38

Алгоритм № 3 (реєстрація права власності на об’єкт з відкриттям розділу 1 спадкодавець – 1спадкоємець)....38

Розділ ІІІ. Процедура передачі документів до реєстраційної служби .......................................................54

Розділ ІV. Формування справи № 01-30 «Документи (запити, вимоги, заяви, витяги, інформаційні довідки тощо) щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та надання інформації за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» ………………………….……………. 65

Передмова


Шановні колеги!


Дані методичні рекомендації розроблені з метою роз’яснення, визначення та застосування єдиних підходів щодо процедури проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень з врахуванням основних положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон), Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджених Постановою КМУ від 17 жовтня 2013 року № 868 (далі – Порядок № 868), інших нині чинних законодавчих актів України, а також сталої практики нотаріусів Вінницької області за підсумками 2013 року - початку 2014 року.

Метою цих рекомендацій є не лише висвітлення технічних кроків у роботі з Реєстром речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, але й сподіваємось - отримання відповідей на більшість проблемних питань сьогодення, які виникають у нотаріусів як спеціальних суб’єктів реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері державної реєстрації прав.

Методичними рекомендаціями також охоплено не менш важливі та актуальні наразі питання щодо правил та процедури передачі утворених в процесі проведення державної реєстрації прав документів, сформованих в процесі реєстрації прав до органів державної реєстрації прав. Крім того, з метою вироблення єдиної професійної позиції та закріплення її на території області, пропонується застосовувати ці методичні рекомендації при формуванні та впорядкуванні документів, що утворилися в результаті проведення реєстраційних дій та підлягають зберіганню в справі № 01-30 індивідуальної номенклатури нотаріуса.

Сподіваємось, що ці методичні рекомендації допоможуть нотаріусам Вінницької області значно підвищити ефективність роботи з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, зменшити кількість проблемних питань, що турбують нотаріусів та сформувати єдину практику на території Вінницької області.


Розділ І. Реєстрація прав власності при посвідченні договорів про відчуження майна

Алгоритм дій №1 (реєстрація права власності на цілий об’єкт (1 суб’єкт) з відкриттям розділу та переходом права власності (1 суб’єкт)


1. ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП


1.1. Перевіряємо наявність всіх необхідних документів, їх копій та документів, що підтверджують внесення необхідних платежів.

Увага! При зверненні особи за довіреністю, вона має подати також копію паспорту та РНОКПП довірителя або оригінали цих документів. При цьому справжність бланку, на якій викладена така довіреність нотаріус перевіряє за допомогою Єдиного Реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів, про що відповідно формує на білому аркуші паперу інформаційну довідку. Крім того дійсність даної довіреності перевіряється нотаріусом у Єдиному реєстрі довіреностей, про що на бланку інформаційної системи Міністерства юстиції України нотаріус формує повний витяг перевірки дійсності довіреності. Сформовані інформаційна довідка та повний витяг про перевірку дійсності довіреності долучаються до документів, що зберігатимуться в архіві нотаріуса.

Звертаємо вашу увагу на те, що новела, закріплена Порядком № 868 щодо можливості подання заяви та необхідних документів для проведення державної реєстрації прав шляхом надсилання поштою з описом вкладення нотаріусів не стосується і нами застосовуватись не може. Оскільки згідно з п. 5 Порядку № 868 серед суб’єктного складу бачимо лише орган державної реєстрації прав. Також зважаючи на закріплену ч. 9 ст. 15 Закону норму щодо одночасності (у той самий день) з вчиненням нотаріальної дії, особа у будь-якому разі має особисто звернутись за вчиненням нотаріальної дії і лише в день вчинення нотаріальної дії можуть бути проведені відповідні реєстраційні дії.

1.2. Прораховуємо, які можуть бути платежі для проведення реєстрації речових прав і коли їх доцільно сплачувати.


1.2.1. При реєстрації права власності з відкриттям розділу:

а) за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (про реєстрацію права) – 120 грн.;

б) державне мито за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно – 119грн.;

Увага! Відчужувач (продавець/дарувальник) звільняється від сплати державного мита, якщо право власності виникло та було зареєстровано в електронному Реєстрі прав власності на нерухоме майно за законодавством, що діяло до 2013 року (п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» та інших законодавчих актів України» від 11 лютого 2010 року № 1878-IV); та у випадках, передбачених ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21 січня 1993 року № 7-93;

в) перевірка відсутності податкової застави за Державним реєстром обтяжень рухомого майна – 34 грн.; Перевірку відсутності податкової застави за відчужувачем вважаємо за необхідне (згідно з нормативно-правовими актами) здійснити при відкритті розділу.

при вчиненні правочину:

г) пошук за об’єктом (вкладка в Державному реєстрі речових прав «документи» - витяг у порядку доступу нотаріусів) – 68 грн.;

д) пошук за суб’єктом (відчужувачем) (вкладка в Державному реєстрі речових прав «документи» - витяг у порядку доступу нотаріусів) – 68 грн.;

Увага! Інформація з Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна (вкладка «Реєстри до 2013 року», пошук інформації до 2013 року) є безкоштовною.

є) перевірка спеціального бланка нотаріальних документів (якщо є) – 1 грн.;


1.2.3.При реєстрації переходу права власності:

а) державне мито за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно – 119 грн. (якщо набувач не звільнений за ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21 січня 1993 року № 7-93);

б) за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (про реєстрацію права) – 120 грн.

в) перевірка відсутності податкової застави за Державним реєстром обтяжень рухомого майна – 34 грн. Перевірку відсутності податкової застави за набувачем вважаємо за необхідне (згідно з нормативно-правовими актами) здійснити при переході права власності.


2. ЕТАП ПРОВЕДЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВА ВЛАСНОСТІ

(з відкриттям розділу)

2.1. ПОШУКИ

а) Здійснюємо попередні пошуки, тобто переглядаємо інформацію в усіх закладках ДРРП (пошук за суб’єктом, пошук за об’єктом, інформація в реєстрах до 2013 року.)

Увага! Враховуємо, що Порядок № 868 визначив у яких саме випадках здійснюються ті чи інші пошуки (пункти 95-98). Зокрема, пошуки для перевірки наявності відповідних записів у Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна здійснюємо завжди (і при відкритті розділу, і при всіх наступних переходах прав). Що ж до РПВН та ДРІ пошуки тут здійснюються лише під час проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно за відсутності державної реєстрації прав на об’єкт у ДРРП. Тобто, якщо право власності на об’єкт нерухомості раніше було зареєстровано (відкритий розділ), то під час наступної реєстрації права власності на цей об’єкт здійснювати пошуки у РПВН та ДРІ вже не потрібно.

Увага! Всі пошуки без формування відомостей (витягів) – БЕЗКОШТОВНІ.

Увага! Пошук (перегляд) через вкладку в ДРРП «Документи» - витяг в порядку доступу нотаріусів (у момент натискання на кнопку «знайти») – ПЛАТНО. Від цієї дії поки що утримуємось.


- пошук заяв (закладка «Розширений пошук») – перевіряємо чи по цьому об’єкту не зареєстрована заява іншим реєстратором;

Увага! У випадку, коли така заява зареєстрована іншим реєстратором, або не задоволена, зупиняємось і не здійснюємо реєстраційних дій, до тих пір, поки попередня заява не буде задоволена. На цьому етапі потрібно з’ясувати причину та обставини чому попередній реєстратор не задовольнив заяву. До поки дана заява задоволена не буде, ніяких наступних дій проводити не можна.


- пошук розділів – перевіряємо, чи дійсно не зареєстровано об’єкт у Державному реєстрі речових прав. На панелі «Розділи» обираємо закладку «Пошук розділів», натискаємо на закладу «Розширений пошук». Здійснюємо ті ж дії, що і при пошуку заяв. Пошук здійснюється за адресою об’єкта нерухомого майна.

Увага! У випадку коли об’єктом є земельна ділянка, обов’язковим ідентифікатором пошуку є кадастровий номер земельної ділянки. Якщо у правовстановлюючому документі місце розташування (адреса) земельної ділянки – територія сільської ради без зазначення вулиці та номеру земельної ділянки, пошук здійснюємо тільки за кадастровим номером такої земельної ділянки.


- пошук прав власності - перевіряємо, чи дійсно право власності на об’єкт не зареєстровано у Державному реєстрі речових прав. На панелі «Розділи» обираємо закладку «Пошук прав власності», натискаємо на закладу «Розширений пошук».

Пошук здійснюємо з початку за адресою об’єкта нерухомого майна, після чого дані видаляємо. Повертаємося в закладку «Загальні параметри» і здійснюємо пошук за суб’єктом, а саме за прізвищем, ім’ям та по-батькові відчужувача, після чого дані видаляємо. Повертаємося в закладку «Загальні параметри» і здійснюємо пошук за реєстраційним номером облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб – платників податків відчужувача.

Увага! Кожний пошук в даній закладці здійснюється окремо, щоб не звужувати параметри пошуку.


- пошук інших речових прав – перевіряємо, чи не зареєстровані інші речові права. На панелі «Розділи» обираємо закладку «Пошук інших речових прав», натискаємо на закладку «Розширений пошук».

Пошук здійснюємо з початку за адресою об’єкта нерухомого майна, після чого дані видаляємо. Повертаємося в закладку «Загальні параметри» і здійснюємо пошук за суб’єктом, а саме за прізвищем, ім’ям та по-батькові відчужувача, після чого дані видаляємо. Повертаємося в закладку «Загальні параметри» і здійснюємо пошук за реєстраційним номером облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб – платників податків відчужувача.

Увага! Інше речове право може бути зареєстроване в «Спецрозділі», тому при пошуку необхідно буде ставити галочки в закладках «Розділи» та «Спецрозділи». Кожний пошук в даній закладці здійснюється окремо, щоб не звужувати параметри пошуку.


- пошук іпотек - перевіряємо, чи не зареєстровано іпотеку. На панелі «Розділи» обираємо закладку «Пошук іпотек», натискаємо на закладку «Розширений пошук».

Пошук здійснюємо за адресою об’єкта нерухомого майна.

Увага! Іпотека може бути зареєстрована в «Спецрозділі», тому при пошуку необхідно буде ставити галочки в закладках «Розділи» та «Спецрозділи». Кожний пошук в даній закладці здійснюється окремо, щоб не звужувати параметри пошуку.


- пошук обтяжень - перевіряємо, чи не зареєстровані обтяження. На панелі «Розділи» обираємо закладку «Пошук обтяжень», натискаємо на закладку «Розширений пошук».

Пошук здійснюємо з початку за адресою об’єкта нерухомого майна, після чого дані видаляємо. Повертаємося в закладку «Загальні параметри» і здійснюємо пошук за суб’єктом, а саме за прізвищем, ім’ям та по-батькові відчужувача, після чого дані видаляємо. Повертаємося в закладку «Загальні параметри» і здійснюємо пошук за реєстраційним номером облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб – платників податків відчужувача.

Увага! Обтяження можуть бути зареєстровані в «Спецрозділі», тому при пошуку необхідно буде ставити галочки в закладках «Розділи» та «Спецрозділи». Кожний пошук в даній закладці здійснюється окремо, щоб не звужувати параметри пошуку.


- пошук у реєстрах до 2013 року – на панелі «Реєстри до 2013 року» обираємо закладку «Розширений пошук», чергуючи всі три старі реєстри.

Здійснюємо пошуки: у РПВН – за об’єктом; у реєстрі заборон – за об’єктом і суб’єктом одночасно; у реєстрі іпотек – за об’єктом.

Увага! При знайденні запису у РПВН в подальшому ми зможемо погасити тут запис та перенести до створеного нами нового розділу. Запис треба обов’язково погашати, якщо ми його переносимо.


- пошук податкової застави в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна здійснюємо за прізвищем, ім’ям та по-батькові та за реєстраційним номером облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб – платників податків відчужувача. За умови відсутності будь-яких перешкод (іпотек, заборон, арештів та інших обтяжень в Державному реєстрі речових прав), формуємо витяг з ДРОРМ (друкується в двох примірниках).


Примітка редакційної ради: В усіх випадках при вчиненні нотаріальних дій, нотаріус в результаті проведених пошуків виготовляє Витяги з урахуванням положень п. 1.5. Порядку доступу нотаріусів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 02.08.2011 №1936а/5 та п. 5 Порядку використання даних Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державного реєсстру іпотек та Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 14.12.2012 № 1844/5


2.2. Реєструємо право власності в Державному реєстрі речових прав:

- реєструємо заяву власника;

- формуємо (за бажанням) картку прийому заяви в 1 примірнику;

- скануємо правовстановлювальний документ;

- роздруковуємо інформацію за результатами пошуку заяв (за об’єктом);

- роздруковуємо відомості за результатом пошуків по об’єкту в порядку доступу нотаріусів – 1 примірник (для – для нотаріуса);

- роздруковуємо відомості за результатом пошуків по власнику в порядку доступу нотаріусів – 1 примірник (для нотаріуса);

- роздруковуємо інформацію за результатами пошуків по власнику та об’єкту – 2 примірники (один примірник для передачі в реєстраційну службу, другий – для нотаріуса);

- формуємо та роздруковуємо рішення про реєстрацію права власності – 1 примірник;

- відкриваємо розділ;

- реєструємо право власності;

- завершуємо відкриття розділу;

- формуємо та роздруковуємо витяг у процедурі реєстрації – 2 примірники (один для власника, другий - для реєстраційної служби);

- задовольняємо заяву;

- проставлення відмітки на рішенні про реєстрацію права власності про отримання документу (витягу про реєстрацію речових прав з ДРРП) із зазначенням підпису, прізвища та ініціалів і дати.


ДЕТАЛЬНІ КРОКИ РЕЄСТРАТОРА:


1. ЗАЯВА ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ ПРАВ

Розпочинаємо реєструвати заяву. На панелі обираємо закладку «Заяви» - «Реєстрація заяви» - «Продовжити».

Заповнюємо всі активні білі поля (неактивні поля заповнюються автоматично):

- вихідний номер: якщо із заявою звертається фізична особа, вихідного номера у заяви немає, відповідно ставимо – Б/Н; якщо із заявою звертається юридична особа, то повинен бути вихідних номер заяви, який треба зазначати;

- дата: проставляється поточна дата;

- тип: заява про державну реєстрацію права власності (бути уважним, оскільки тип заяви потім змінити вже не можна);

- спосіб отримання документів: особисто.


Дані про право

- форма власності: приватна (наприклад) – обов’язкове поле для заповнення;

- вид реєстрації: виникнення (якщо розділ відкривається вперше);


Заявник/суб’єкт права: через кнопку додаємо заявника:

- у білому полі обираємо «Заявник/Суб’єкт права» (якщо заявник одночасно є суб’єктом права – позначаємо двома галочками);

У випадку якщо, заявником є особа по довіреності, то в полі «Заявник» зазначаємо відомості про представника (прізвище, ім’я, по-батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, паспортні дані та відомості про довіреність), а у полі «Суб’єкт права» зазначаємо відомості про власника об’єкта нерухомості.

- обираємо або фізична особа, або юридична особа і заповнюємо всі білі поля, адреса проживання не є обов’язковою для зазначення.

Увага! Інформацію про заявника/суб’єкта права необхідно зазначити дуже уважно, оскільки в подальшому вся інформація буде підтягуватися із заяви, а відповідно і помилки будуть дублюватися.


Реквізити оплати

- тип оплати: державне мито (у випадку звільнення від державного мита, зазначається одна з підстав звільнення);

- тип оплати: за надання інформації, внесення змін.

Увага! В закладці тип оплати обов’язково зазначаються дата та номер квитанції, сума, установа, що видала квитанцію.


Об’єкт нерухомого майна

- реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна – не заповнюється, оскільки ми вперше відкриваємо розділ і цей номер ще не існує, в майбутньому він буде нам вже відомий і залишиться незмінним до моменту знищення такого об’єкта нерухомого майна;

- тип об’єкта нерухомого майна – квартира (наприклад); якщо квартира, то кадастровий номер видаляємо;

- опис об’єкта нерухомого майна – тут можна зазначити площу квартири, кількість кімнат та ін.

Через кнопку додаємо адресу об’єкта нерухомого майна, заповнюючи всі необхідні поля.

- складові частини: пропускаємо (в нас їх немає).


Супровідні документи

Через кнопку додаємо наш правовстановлюючий документ і його реквізити.


Після перевірки відсутності помилок щодо всієї занесеної інформації натискаємо кнопку «ПРИЙНЯТИ».

На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:Закриваємо цю вкладку.


2. ФОРМУВАННЯ КАРТКИ ПРИЙОМУ ЗАЯВИ

У нижньому лівому куті, де є сині записи, обираємо «Формування картки прийому заяви». У переліку супровідних документів галочкою відзначаємо наш правовстановлюючий документ і натискаємо «ПРИЙНЯТИ».

Після чого на екрані з’явиться картка прийому заяви за №____, яку ми в разі необхідності можемо відредагувати.

Увага! Відповідно до абзаців 3, 4 п. 9 Порядку № 868 норма щодо повернення та роздрукування картки прийому заяви відсутня. В зв’язку з невизначеністю норм Порядку № 868, але зважаючи на відповідальність та ризики в роботі нотаріуса як державного реєстратора, рекомендуємо картку прийому заяви роздруковувати в одному примірнику для подальшого її долучення до облікової справи. При цьому Заявник жодних записів на картці прийому заяви вже не проставляє.

Закриваємо вкладку «Картка прийому заяви».


3. СКАНУВАННЯ ПРАВОВСТАНОВЛЮЮЧОГО ДОКУМЕНТУ

Скануємо правовстановлюючий документ на нерухоме майно, що підтверджує право власності, яке реєструємо.


Увага! Ігнорування вимоги щодо сканування правовстановлюючих документів, на підставі якого відбулась реєстрація заяви, є грубим порушенням у роботі реєстратора.


4. ДРУКУВАННЯ ЗНАЙДЕНОЇ ІНФОРМАЦІЇ НА ПАПЕРОВИХ НОСІЯХ


На підтвердження здійснених до реєстрації заяви пошуків роздруковуємо знайдену інформацію (відсутність інформації) на паперових носіях.


4.1. Формування відомостей за результатом пошуку інформації (за адресою об’єкта нерухомого майна та за суб’єктом)


Заходимо у закладку «Документи» на головній панелі – обираємо «Сформувати відомість за результатом пошуку інформації». Вносимо номер нашої зареєстрованої заяви і натискаємо кнопку . У відомостях надати: актуальні дані.

«ПРОДОВЖИТИ».


Шукати в: обираємо галочками реєстри, що функціонували до 01.01.2013.


Пошук: обираємо за адресою об’єкта нерухомого майна/кадастровим номером/ідентифікаційними даними суб’єкта, і заповнюємо всі необхідні поля. Натискаємо «ЗНАЙТИ». На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:


Натискаємо «ПРИЙНЯТИ». На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:

Увага! Ігноруємо це повідомлення завжди, якщо перейдемо, вже нічого не зможемо зробити, оскільки заява буде в стані задоволено.


Отримуємо інформацію, яку ми можемо роздрукувати.

Роздруковуємо отриману інформацію в двох примірниках (один примірник залишається в справі нотаріуса, інший примірник для подальшого його передачі до реєстраційної служби).

Вкладку «Відомості за результатом пошуку № ____» закриваємо.


4.2. Формування витягу за результатом пошуку в Державному реєстрі прав (за об’єктом)


Заходимо у закладку «Документи» на головній панелі – обираємо «Сформувати відомість за результатом пошуку в Державному реєстрі прав у порядку доступу нотаріусів».

Підстава: посвідчення договору купівлі-продажу (наприклад)

«ПРОДОВЖИТИ»


Пошук: обираємо за об’єктом і вносимо всі необхідні дані. Натискаємо «ЗНАЙТИ».

Отримуємо інформацію за нашими пошуками. «ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться витяг за результатом пошуку інформації про зареєстровані речові права, їх обтяження на об’єкт нерухомого майна у порядку доступу нотаріусів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Роздруковуємо отриманий витяг в одному примірнику (для подальшого його долучення до справи нотаріуса).

Вкладку «Витяг з реєстру № ___» закриваємо.


4.3. Формування витягу за результатом пошуку в Державному реєстрі прав (за суб’єктом)


Заходимо у закладку «Документи» на головній панелі – обираємо «Сформувати відомість за результатом пошуку в Державному реєстрі прав у порядку доступу нотаріусів».

Підстава: посвідчення договору купівлі-продажу (наприклад)

«ПРОДОВЖИТИ»


Пошук: обираємо за суб’єктом, зазначаємо ідентифікаційні дані фізичної або юридичної особи для пошуку в спецрозділі. Натискаємо «ЗНАЙТИ».

Отримуємо інформацію за нашими пошуками. «ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться витяг за результатом пошуку інформації про зареєстровані речові права, їх обтяження на об’єкт нерухомого майна у порядку доступу нотаріусів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Роздруковуємо отриманий витяг в одному примірнику (для подальшого його долучення до справи).

Вкладку «Витяг з реєстру № ___» закриваємо.5. ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ


Якщо немає перешкод для прийняття рішення, повертаємося до вкладки «Заява» і зліва внизу, де сині записи, обираємо «Реєстрація рішення про державну реєстрацію…»

На екрані з’явиться інформаційне вікно:Тип рішення: Про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу)

Увага! Таким має бути рішення, коли вперше відкривається розділ. Якщо помилимося у типі рішення, важко буде здійснити правильно необхідні дії.


Розмір частки: зазначаємо розмір частки (поле не є обов’язковим для заповнення).

«ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться повідомлення:


Обов’язково переходимо до друкованого образу.


Формування рішення

Редагуємо зовнішній вигляд рішення, друкуємо в одному примірнику.

Увага! При редагуванні рішення замість «пунктом 16 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 22.06.2011. № 703» слід зазначати «пунктом 20 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2013. №868»

Увага! Згідно з абзацом 2 п. 26 Порядку № 868 на рішенні про державну реєстрацію прав заявник зазначає дату отримання витягу з ДРРП та проставляє свій підпис із зазначенням прізвища та ініціалів.


Пропонуємо зразок проставляння відмітки, що проставляється заявником на рішенні:


«Документ (або витяг) отримав 28.02.2014 /підпис/ Іванов І. І.»


Вкладку «Рішення» не закриваємо, оскільки його номер нам буде потрібний далі.

Увага!Згідно з абзацом 2 п. 20 Порядку № 868 При одночасній реєстрації права на земельну ділянку та нерухомість на ній реєстратор приймає одне рішення.


6. ВІДКРИТТЯ РОЗДІЛУ


На панелі «Розділи» обираємо закладку «Відкрити розділ».

Відомості про рішення:

Індексний номер рішення: вказуємо номер свого рішення – через кнопку (знайти) і обов’язково натискаємо кнопку (заповнити). Так робити завжди, коли вносимо № рішення.

Вносимо реєстраційний номер нашої заяви, далі натискаємо тільки кнопку (знайти).

Документ-підстава: зазначаємо «рішення державного реєстратора».

«ПРОДОВЖИТИ»

Місце ведення реєстраційної справи: в даній закладці зазначаємо назву органу державної реєстрації, в якому буде зберігатися реєстраційна справа

«ПРОДОВЖИТИ»

Розділ/Об’єкт нерухомого майна

Підтягуємо інформацію кнопкою (додати із заяви)

Тип: квартира

Об’єкт житлової нерухомості: Так

Код КОАТУУ: не заповнюємо, він заповниться автоматично, коли виберемо область та район.

«ПРОДОВЖИТИ»

Земельні ділянки (пропускаємо)

«ПРОДОВЖИТИ»

Вартісна оцінка – поле не є обов’язковим для заповнення.

«ПРОДОВЖИТИ»


Розділ/Об’єкт нерухомого майна/Опис майна

Загальна площа: тільки цифри

Житлова площа: тільки цифри

Опис: матеріали стін, технічні характеристики

Реєстраційний номер базового об’єкта нерухомого майна: зазначаємо, якщо знаємо реєстраційний номер з РПВН і через кнопку підтягуємо.


Увага! Згідно з п. 42 Порядку № 868 у випадку, якщо в документах, що підтверджують виникнення, перехід та припинення речових прав на об’єкт нерухомого майна, відсутні відомості про його технічні характеристики, заявник подає технічний паспорт.


«ПРОДОВЖИТИ»

Документи – тут вказуємо документи щодо технічної документації (поле не є обов’язковим для заповнення).


«ПРОДОВЖИТИ»

Складові частини - пропускаємо, якщо немає.


«ПРИЙНЯТИ».


7. РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ


У дереві зліва зверху заходимо у закладку «Право власності».

Відображати записи у стані: натиснути двічі, щоб всі галочки загорілись і натиснути на лупу (завантажуємо дані).

Права власності – справа кнопка (додати).

Індексний номер рішення - вказуємо номер свого рішення – через кнопку (знайти) і обов’язково натискаємо кнопку (заповнити).

Вносимо реєстраційний номер нашої заяви, далі натискаємо тільки кнопку (знайти).

Документ-підстава: зазначаємо «рішення державного реєстратора та правовстановлюючий документ».

«ПРОДОВЖИТИ»


Форма власності: приватна

Розмір частки: 1 (наприклад)

Суб’єкт права власності: через кнопку (додати із заяви) підтягуємо із заяви власника, виділивши його галочкою в таблиці і натискаємо «Додати».

Правовстановлюючі документи: через кнопку (додати із заяви) підтягуємо із заяви документ, виділивши його галочкою в таблиці і натискаємо «Додати».

Додаткова інформація: тут вказуємо, якщо знаємо старий реєстраційний номер РПВН і натискаємо кнопку (додати) і через підтягуємо. «ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться повідомлення:Ми повинні перенести до розділу всі записи (якщо такі є) з реєстрів до 2013 року і Спецрозділу.


8. ЗАВЕРШЕННЯ ВІДКРИТТЯ РОЗДІЛУ


Повертаємось у відкритий нами розділ на вкладці і знизу обираємо напис «Завершення відкриття розділу»

Підстава: виконані всі реєстраційні дії.

«ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:Це повідомлення ми ігноруємо.

«ЗАКРИТИ».


9. ФОРМУВАННЯ ВИТЯГУ У ПРОЦЕСІ РЕЄСТРАЦІЇ


Для формування витягу в процесі реєстрації ми повертаємося на закладку «Право власності № ___» і натискаємо напис «Витяг у процедурі реєстрації».

Підстава формування витягу:

Реєстраційний номер заяви: вносимо номер нашої заяви, далі натискаємо кнопку (знайти). У відомостях надати: актуальні дані.

«ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:Це повідомлення ми ігноруємо.

«ЗАКРИТИ».

Друкуємо витяг у двох примірниках на спеціальних бланках для витягів про реєстрацію права власності у ДРРП.


Увага! У разі одночасної державної реєстрації прав на земельну ділянку і нерухоме майно на ній за однією особою, такій особі видається один витяг на два об’єкта (абз. 3, 5 п. 25 Порядку № 868). Але в зв’язку з технічними причинами це зробити не можливо, тому видаються два витяги на два об’єкта.


Повертаємося у закладку «Розділ № ___». У дереві обираємо «Права власності». Справа «Відображати записи у стані» - натискаємо двічі, щоб всі галочки загорілись, і на лупу (завантажуємо дані), щоб перевірити себе, має завантажити нашого власника з його правом власності.

Увага! Щодо порядку видачі витягу: у випадку, якщо права реєструються за декількома особами, витяг видається кожній з них окремо (абз. 3 п.25 Порядку № 868)


10. РЕЄСТРАЦІЯ ЗАДОВОЛЕННЯ ЗАЯВИ


Для задоволення заяви повертаємося на закладку «Заява ___» і внизу зліва синій напис «Реєстрація задоволення заяви».

На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:Заява змінює статус на «задоволено».

Всі інші відкриті вкладки ми закриваємо.


3. РЕЄСТРАЦІЯ ПЕРЕХОДУ ПРАВА ВЛАСНОСТІ

3.1. Реєструємо перехід права власності в Державному реєстрі речових прав:

- реєструємо заяву власника;

- формуємо (за бажанням) картку прийому заяви в 1 примірнику;

- скануємо правовстановлювальний документ;

- роздруковуємо інформацію за результатами пошуку заяв (за об’єктом);

- формуємо та роздруковуємо рішення про реєстрацію права власності – 1 примірник;

- реєструємо перехід права власності;

- формуємо та роздруковуємо витяг у процедурі реєстрації – 2 примірники (один для власника, другий - для реєстраційної служби);

- задовольняємо заяву;

- проставлення відмітки на рішенні про реєстрацію права власності про отримання документу (витягу про реєстрацію речових прав з ДРРП) із зазначенням підпису, прізвища та ініціалів і дати.


ДЕТАЛЬНІ КРОКИ РЕЄСТРАТОРА:


1. ЗАЯВА ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ ПРАВ

На панелі обираємо закладку «Заяви» - «Реєстрація заяви» - «Продовжити».

Заповнюємо всі активні білі поля (неактивні поля заповнюються автоматично):

- вихідний номер: якщо із заявою звертається фізична особа, вихідного номера у заяви немає, відповідно ставимо – Б/Н; якщо із заявою звертається юридична особа, то повинен бути вихідних номер заяви, який треба зазначати;

- дата: проставляється поточна дата;

- тип: заява про державну реєстрацію права власності (бути уважним, оскільки тип заяви потім змінити вже не можна);

- спосіб отримання документів: особисто.


форма власності: приватна (наприклад) – обов’язкове поле для заповнення;

- вид реєстрації: перехід;

Заявник/суб’єкт права: через кнопку «+» додаємо заявника:

- у білому полі обираємо «Заявник/Суб’єкт права» (якщо заявник одночасно є суб’єктом права – позначаємо двома галочками);

У випадку якщо, заявником є особа по довіреності, то в полі «Заявник» зазначаємо відомості про представника (прізвище, ім’я, по-батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, паспортні дані та відомості про довіреність), а у полі «Суб’єкт права» зазначаємо відомості про власника об’єкта нерухомості.

- обираємо або фізична особа, або юридична особа і заповнюємо всі білі поля, адреса проживання не є обов’язковою для зазначення.

Увага! Інформацію про заявника/суб’єкта права необхідно зазначити дуже уважно, оскільки в подальшому вся інформація буде підтягуватися із заяви, а відповідно і помилки будуть дублюватися.


Реквізити оплати

- тип оплати: державне мито (у випадку звільнення від державного мита, зазначається одна з підстав звільнення);

- тип оплати: за надання інформації, внесення змін.

Увага! В закладці тип оплати обов’язково зазначаються дата та номер квитанції, сума, установа, що видала квитанцію.


Об’єкт нерухомого майна

- реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна – він нам вже відомий і залишиться незмінним до моменту знищення такого об’єкта нерухомого майна;

- тип об’єкта нерухомого майна – квартира (наприклад); якщо квартира, то кадастровий номер видаляємо;

- опис об’єкта нерухомого майна – тут можна зазначити площу квартири, кількість кімнат та ін.

Через кнопку додаємо адресу об’єкта нерухомого майна, заповнюючи всі необхідні поля.

- складові частини: пропускаємо (в нас їх немає).


Супровідні документи

Через кнопку додаємо наш правовстановлюючий документ і його реквізити.


Після перевірки відсутності помилок щодо всієї занесеної інформації натискаємо кнопку «ПРИЙНЯТИ».

На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:Закриваємо цю вкладку.


2. ФОРМУВАННЯ КАРТКИ ПРИЙОМУ ЗАЯВИ

У нижньому лівому куті, де є сині записи, обираємо «Формування картки прийому заяви». У переліку супровідних документів галочкою відзначаємо наш правовстановлюючий документ і натискаємо «ПРИЙНЯТИ».

Після чого на екрані з’явиться картка прийому заяви за №____, яку ми в разі необхідності можемо відредагувати.

Увага! Відповідно до абзаців 3, 4 п. 9 Порядку № 868 норма щодо повернення та роздрукування картки прийому заяви відсутня. В зв’язку з невизначеністю норм Порядку № 868, але зважаючи на відповідальність та ризики в роботі нотаріуса як державного реєстратора, рекомендуємо картку прийому заяви роздруковувати в одному примірнику для подальшого її долучення до облікової справи. При цьому Заявник жодних записів на картці прийому заяви вже не проставляє.

Закриваємо вкладку «Картка прийому заяви».


3. СКАНУВАННЯ ПРАВОВСТАНОВЛЮЮЧОГО ДОКУМЕНТУ

Скануємо правовстановлюючий документ на нерухоме майно, що підтверджує право власності, яке реєструємо.


Увага! Ігнорування вимоги щодо сканування правовстановлюючих документів, на підставі якого відбулась реєстрація заяви, є грубим порушенням у роботі реєстратора.


4. ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ

Повертаємося до вкладки «Заява» і зліва внизу, де сині записи, обираємо «Реєстрація рішення про державну реєстрацію…»

На екрані з’явиться інформаційне вікно:Тип рішення: Про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (без відкриття розділу)

Розмір частки: зазначаємо розмір частки (поле не є обов’язковим для заповнення).

«ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться повідомлення:Обов’язково переходимо до друкованого образу.


Формування рішення

Редагуємо зовнішній вигляд рішення, друкуємо в одному примірнику.

Увага! При редагуванні рішення замість «пунктом 16 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 22.06.2011. № 703» слід зазначати «пунктом 20 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2013. №868»

Увага! Згідно з абзацом 2 п. 26 Порядку № 868 на рішенні про державну реєстрацію прав заявник зазначає дату отримання витягу з ДРРП та проставляє свій підпис із зазначенням прізвища та ініціалів.


Пропонуємо зразок проставляння відмітки, що проставляється заявником на рішенні:


«Документ (або витяг) отримав 28.02.2014 /підпис/ Іванов І. І.»


Вкладку «Рішення» не закриваємо, оскільки його номер нам буде потрібний далі.

Увага!Згідно з абзацом 2 п. 20 Порядку № 868 При одночасній реєстрації права на земельну ділянку та нерухомість на ній реєстратор приймає одне рішення.


5. РОБОТА З РОЗДІЛОМ


Якщо закладка «Розділ №» була закрита після пошуку, то переходимо в закладку «Розділ» - «Пошук розділів» - і шукаємо розділ, який відкрито на наш об’єкт.


6. РЕЄСТРАЦІЯ ПЕРЕХОДУ ПРАВА ВЛАСНОСТІ


У дереві зліва зверху заходимо у закладку «Право власності».

Відображати записи у стані: натиснути двічі, щоб всі галочки загорілись і натиснути на лупу (завантажуємо дані).

Заходимо справа в «Реєстрація переходу права власності»

Відомості про рішення:

Індексний номер рішення - вказуємо номер свого рішення – через кнопку (знайти) і обов’язково натискаємо кнопку (заповнити). Так робити завжди, коли вносимо номер рішення.

Вносимо реєстраційний номер нашої заяви, далі натискаємо тільки кнопку (знайти).

Документ-підстава: зазначаємо «рішення державного реєстратора».

«ПРОДОВЖИТИ»


Атрибути переходу: галочкою обираємо нашого попереднього власника і натискаємо або «Часткове відчуження», або «Повне відчуження» (дивлячись яка в нас ситуація).

Право власності після переходу: через кнопку (додати)

Форма власності: приватна

Розмір частки: 1 (наприклад)

Суб’єкт права власності: через кнопку (додати із заяви) підтягуємо із заяви власника, виділивши його галочкою в таблиці і натискаємо «Додати».

Правовстановлюючі документи: через кнопку (додати із заяви) підтягуємо із заяви документ, виділивши його галочкою в таблиці і натискаємо «Додати».

Додаткова інформація: тут вказуємо розмір частки, яка перейшла до нового власника.

«ПРИЙНЯТИ»


На екрані з’явиться повідомлення:Повертаємося у закладку «Розділ № ___». У дереві обираємо «Права власності». Справа «Відображати записи у стані» - натискаємо двічі, щоб всі галочки загорілись, і на лупу (завантажуємо дані), щоб перевірити себе, має завантажити нашого власника з його правом власності.


Увага! Щодо порядку видачі витягу: у випадку, якщо права реєструються за декількома особами, витяг видається кожній з них окремо (абз 3 п.25 Порядку № 868)7. ФОРМУВАННЯ ВИТЯГУ У ПРОЦЕСІ РЕЄСТРАЦІЇ


Для формування витягу в процесі реєстрації ми повертаємося на закладку «Право власності № ___» і натискаємо напис «Витяг у процедурі реєстрації».

Реєстраційний номер заяви: вносимо номер нашої заяви, далі натискаємо кнопку (знайти). У відомостях надати: актуальні дані.

«ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:Це повідомлення ми ігноруємо.

«ЗАКРИТИ».

Друкуємо витяг у двох примірниках на спеціальних бланках для витягів про реєстрацію права власності у ДРРП.

Увага! У разі одночасної державної реєстрації прав на земельну ділянку і нерухоме майно на ній за однією особою, такій особі видається один витяг на два об’єкта (абз. 3, 5 п. 25 Порядку № 868). Але в зв’язку з технічними причинами це зробити не можливо, тому видаються два витяги на два об’єкта.8. РЕЄСТРАЦІЯ ЗАДОВОЛЕННЯ ЗАЯВИ


Для задоволення заяви повертаємося на закладку «Заява ___» і внизу зліва синій напис «Реєстрація задоволення заяви».

На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:Заява змінює статус на «задоволено».

Всі інші відкриті вкладки ми закриваємо.


Алгоритм дій № 2 (реєстрація переходу права власності (1 суб’єкт), коли розділ відкрито іншим реєстратором)

1. ПОШУКИ


Робимо необхідні пошуки. (див. п.п. 2.1 Алгоритму №1)

2. Реєструємо право власності в Державному реєстрі речових прав:

- реєструємо заяву власника;

- формуємо (за бажанням) картку прийому заяви в 1 примірнику;

- скануємо правовстановлювальний документ;

- роздруковуємо інформацію за результатами пошуку заяв (за об’єктом);

- роздруковуємо відомості за результатом пошуків по об’єкту в порядку доступу нотаріусів – 1 примірник (для нотаріуса);

- роздруковуємо відомості за результатом пошуків по власнику в порядку доступу нотаріусів – 1 примірник (для нотаріуса);

- роздруковуємо інформацію з Реєстрів до 2013 року за результатами пошуків по об’єкту та по власнику – 2 примірники (один примірник для передачі в реєстраційну службу, другий – для нотаріуса);

- формуємо та роздруковуємо рішення про реєстрацію права власності – 1 примірник;

- реєструємо право власності;

- формуємо та роздруковуємо витяг у процедурі реєстрації – 2 примірники (один для власника, другий - для реєстраційної служби);

- задовольняємо заяву;

- проставлення відмітки на рішенні про реєстрацію права власності про отримання документу (витягу про реєстрацію речових прав з ДРРП) із зазначенням підпису, прізвища та ініціалів і дати.
ДЕТАЛЬНІ КРОКИ РЕЄСТРАТОРА:


1. ЗАЯВА ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ ПРАВ

Розпочинаємо реєструвати заяву. На панелі обираємо закладку «Заяви» - «Реєстрація заяви» - «Продовжити».

Заповнюємо всі активні білі поля (неактивні поля заповнюються автоматично):

- вихідний номер: якщо із заявою звертається фізична особа, вихідного номера у заяви немає, відповідно ставимо – Б/Н; якщо із заявою звертається юридична особа, то повинен бути вихідних номер заяви, який треба зазначати;

- дата: проставляється поточна дата;

- тип: заява про державну реєстрацію права власності (бути уважним, оскільки тип заяви потім змінити вже не можна);

- спосіб отримання документів: особисто.


Дані про право

- форма власності: приватна (наприклад) – обов’язкове поле для заповнення;

- вид реєстрації: перехід;


Заявник/суб’єкт права: через кнопку додаємо заявника:

- у білому полі обираємо «Заявник/Суб’єкт права» (якщо заявник одночасно є суб’єктом права – позначаємо двома галочками);

У випадку якщо, заявником є особа по довіреності, то в полі «Заявник» зазначаємо відомості про представника (прізвище, ім’я, по-батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, паспортні дані та відомості про довіреність), а у полі «Суб’єкт права» зазначаємо відомості про власника об’єкта нерухомості.

- обираємо або фізична особа, або юридична особа і заповнюємо всі білі поля, адреса проживання не є обов’язковою для зазначення.

Увага! Інформацію про заявника/суб’єкта права необхідно зазначити дуже уважно, оскільки в подальшому вся інформація буде підтягуватися із заяви, а відповідно і помилки будуть дублюватися.


Реквізити оплати

- тип оплати: державне мито (у випадку звільнення від державного мита, зазначається одна з підстав звільнення);

- тип оплати: за надання інформації, внесення змін.

Увага! В закладці тип оплати обов’язково зазначаються дата та номер квитанції, сума, установа, що видала квитанцію.


Об’єкт нерухомого майна

- реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна – він нам вже відомий і залишиться незмінним до моменту знищення такого об’єкта нерухомого майна;

- тип об’єкта нерухомого майна – квартира (наприклад); якщо квартира, то кадастровий номер видаляємо;

- опис об’єкта нерухомого майна – тут можна зазначити площу квартири, кількість кімнат та ін.

Через кнопку додаємо адресу об’єкта нерухомого майна, заповнюючи всі необхідні поля.

- складові частини: пропускаємо (в нас їх немає).


Супровідні документи

Через кнопку додаємо наш правовстановлюючий документ і його реквізити.


Після перевірки відсутності помилок щодо всієї занесеної інформації натискаємо кнопку «ПРИЙНЯТИ».

На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:Закриваємо цю вкладку.

2. ФОРМУВАННЯ КАРТКИ ПРИЙОМУ ЗАЯВИ

У нижньому лівому куті, де є сині записи, обираємо «Формування картки прийому заяви». У переліку супровідних документів галочкою відзначаємо наш правовстановлюючий документ і натискаємо «ПРИЙНЯТИ».

Після чого на екрані з’явиться картка прийому заяви за №____, яку ми в разі необхідності можемо відредагувати.

Увага! Відповідно до абзаців 3, 4 п. 9 Порядку № 868 норма щодо повернення та роздрукування картки прийому заяви відсутня. В зв’язку з невизначеністю норм Порядку № 868, але зважаючи на відповідальність та ризики в роботі нотаріуса як державного реєстратора, рекомендуємо картку прийому заяви роздруковувати в одному примірнику для подальшого її долучення до облікової справи. При цьому Заявник жодних записів на картці прийому заяви вже не проставляє.

Закриваємо вкладку «Картка прийому заяви».


3. СКАНУВАННЯ ПРАВОВСТАНОВЛЮЮЧОГО ДОКУМЕНТУ

Скануємо правовстановлюючий документ на нерухоме майно, що підтверджує право власності, яке реєструємо.


Увага! Ігнорування вимоги щодо сканування правовстановлюючих документів, на підставі якого відбулась реєстрація заяви, є грубим порушенням у роботі реєстратора.


4. ДРУКУВАННЯ ЗНАЙДЕНОЇ ІНФОРМАЦІЇ НА ПАПЕРОВИХ НОСІЯХ


На підтвердження здійснених до реєстрації заяви пошуків (див. п.п. 2.1. Пошуки) роздруковуємо знайдену інформацію (відсутність інформації) на паперових носіях (див. п.п. 2.5).


5. ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ


Якщо немає перешкод для прийняття рішення, повертаємося до вкладки «Заява» і зліва внизу, де сині записи, обираємо «Реєстрація рішення про державну реєстрацію…»

На екрані з’явиться інформаційне вікно:Тип рішення: Про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (без відкриття розділу)

Розмір частки: зазначаємо розмір частки (поле не є обов’язковим для заповнення).

«ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться повідомлення:Обов’язково переходимо до друкованого образу.


Формування рішення

Редагуємо зовнішній вигляд рішення, друкуємо в одному примірнику.

Увага! При редагуванні рішення замість «пунктом 16 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 22.06.2011. № 703» слід зазначати «пунктом 20 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2013. №868»

Увага! Згідно з абзацом 2 п. 26 Порядку № 868 на рішенні про державну реєстрацію прав заявник зазначає дату отримання витягу з ДРРП та проставляє свій підпис із зазначенням прізвища та ініціалів.


Пропонуємо зразок проставляння відмітки, що проставляється заявником на рішенні:


«Документ (або витяг) отримав 28.02.2014 /підпис/ Іванов І. І.»


Вкладку «Рішення» не закриваємо, оскільки його номер нам буде потрібний далі.

Увага!Згідно з абзацом 2 п. 20 Порядку № 868 При одночасній реєстрації права на земельну ділянку та нерухомість на ній реєстратор приймає одне рішення.


6. РОБОТА З РОЗДІЛОМ


Якщо закладка «Розділ №» була закрита після пошуку, то переходимо в закладку «Розділ» - «Пошук розділів» - і шукаємо розділ, який відкрито на наш об’єкт.


7. РЕЄСТРАЦІЯ ПЕРЕХОДУ ПРАВА ВЛАСНОСТІ


У дереві зліва зверху заходимо у закладку «Право власності».

Відображати записи у стані: натиснути двічі, щоб всі галочки загорілись і натиснути на лупу (завантажуємо дані).

Заходимо справа в «Реєстрація переходу права власності»

Відомості про рішення:

Індексний номер рішення - вказуємо номер свого рішення – через кнопку (знайти) і обов’язково натискаємо кнопку (заповнити). Так робити завжди, коли вносимо номер рішення.

Вносимо реєстраційний номер нашої заяви, далі натискаємо тільки кнопку (знайти).

Документ-підстава: зазначаємо «рішення державного реєстратора».

«ПРОДОВЖИТИ»


Атрибути переходу: галочкою обираємо нашого попереднього власника і натискаємо або «Часткове відчуження», або «Повне відчуження» (дивлячись яка в нас ситуація).

Право власності після переходу: через кнопку (додати)

Форма власності: приватна

Розмір частки: 1 (наприклад)

Суб’єкт права власності: через кнопку (додати із заяви) підтягуємо із заяви власника, виділивши його галочкою в таблиці і натискаємо «Додати».

Правовстановлюючі документи: через кнопку (додати із заяви) підтягуємо із заяви документ, виділивши його галочкою в таблиці і натискаємо «Додати».

Додаткова інформація: тут вказуємо розмір частки, яка перейшла до нового власника.

«ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться повідомлення:Повертаємося у закладку «Розділ № ___». У дереві обираємо «Права власності». Справа «Відображати записи у стані» - натискаємо двічі, щоб всі галочки загорілись, і на лупу (завантажуємо дані), щоб перевірити себе, має завантажити нашого власника з його правом власності.

Увага! Щодо порядку видачі витягу: у випадку, якщо права реєструються за декількома особами, витяг видається кожній з них окремо (абз 3 п.25 Порядку № 868)


8. ФОРМУВАННЯ ВИТЯГУ У ПРОЦЕСІ РЕЄСТРАЦІЇ


Для формування витягу в процесі реєстрації ми повертаємося на закладку «Право власності № ___» і натискаємо напис «Витяг у процедурі реєстрації».

Підстава формування витягу:

Реєстраційний номер заяви: вносимо номер нашої заяви, далі натискаємо кнопку (знайти). У відомостях надати: актуальні дані.

«ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:Це повідомлення ми ігноруємо.

«ЗАКРИТИ».

Друкуємо витяг у двох примірниках на спеціальних бланках для витягів про реєстрацію права власності у ДРРП.


9. РЕЄСТРАЦІЯ ЗАДОВОЛЕННЯ ЗАЯВИ


Для задоволення заяви повертаємося на закладку «Заява ___» і внизу зліва синій напис «Реєстрація задоволення заяви».

На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:Заява змінює статус на «задоволено».

Всі інші відкриті вкладки ми закриваємо.Розділ ІІ. Реєстрація прав власності при видачі свідоцтва про право на спадщину

Алгоритм № 3 (реєстрація права власності на об’єкт з відкриттям розділу 1 спадкодавець – 1 спадкоємець)

1. ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП


1.1. Перевіряємо наявність всіх необхідних документів, їх копій для видачі свідоцтва та документів, що підтверджують внесення необхідних платежів.

Увага! При зверненні особи за довіреністю, вона має подати також копію паспорту та РНОКПП довірителя або оригінали цих документів. При цьому справжність бланку, на якій викладена така довіреність нотаріус перевіряє за допомогою Єдиного Реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів, про що відповідно формує на білому аркуші паперу інформаційну довідку. Крім того дійсність даної довіреності перевіряється нотаріусом у Єдиному реєстрі довіреностей, про що на бланку інформаційної системи Міністерства юстиції України нотаріус формує повний витяг перевірки дійсності довіреності. Сформовані інформаційна довідка та повний витяг про перевірку дійсності довіреності долучаються до документів, що зберігатимуться в архіві нотаріуса.

Звертаємо вашу увагу на те, що новела, закріплена Порядком № 868 щодо можливості подання заяви та необхідних документів для проведення державної реєстрації прав шляхом надсилання поштою з описом вкладення нотаріусів не стосується і нами застосовуватись не може. Оскільки згідно з п. 5 Порядку № 868 серед суб’єктного складу бачимо лише орган державної реєстрації прав. Також зважаючи на закріплену ч. 9 ст. 15 Закону норму щодо одночасності (у той самий день) з вчиненням нотаріальної дії, особа у будь-якому разі має особисто звернутись за вчиненням нотаріальної дії і лише в день вчинення нотаріальної дії можуть бути проведені відповідні реєстраційні дії.

1.2. Перевіряємо за поданими документами, чи проводилась реєстрація об’єкта в старому реєстрі РПВН. У разі якщо документ зареєстровано в бюро технічної інвентаризації, але не внесено до РПВН, тоді необхідно зробити запити до бюро технічної інвентаризації щодо належності майна, адже за документами реєстраційної справи міг змінитися власник або відбулося перейменування вулиці, або номера будинку.

1.3. Прораховуємо, які можуть бути платежі для проведення реєстрації речових прав і коли їх доцільно сплачувати.

1.3.1. при видачі свідоцтва про право на спадщину:

а) пошук за об’єктом (вкладка в Державному реєстрі речових прав «документи» - витяг у порядку доступу нотаріусів) – 68 грн. (додаємо до спадкової справи);

б) пошук за суб’єктом (спадкодавцем) (вкладка в Державному реєстрі речових прав «документи» - витяг у порядку доступу нотаріусів) 68 грн. (додаємо до спадкової справи);

в) пошук за суб’єктом (спадкоємцем) (вкладка в Державному реєстрі речових прав «документи» - витяг у порядку доступу нотаріусів) 68 грн. (додаємо до спадкової справи);

г) перевірка спеціального бланка нотаріальних документів (якщо є) – 1 грн.;

д) витяг/інформаційна довідка зі Спадкового реєстру (наявність спадкової справи та наявність заповіту/спадкового договору) – 102 грн. (у разі необхідності, якщо заводиться спадкова справа);

е) реєстрація свідоцтва про право на спадщину – 51 грн.;

1.3.2. При реєстрації права власності з відкриттям розділу:

а) за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (про реєстрацію права) – 120 грн. щодо одного спадкоємця;

б) державне мито за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно – 119 грн. щодо одного спадкоємця;

в) перевірка відсутності податкової застави за Державним реєстром обтяжень рухомого майна – 34 грн.; Перевірку відсутності податкової застави за спадкодавцем вважаємо за необхідне (згідно з нормативно-правовими актами) здійснити при відкритті розділу.

г) перевірка відсутності податкової застави за Державним реєстром обтяжень рухомого майна – 34 грн. Перевірку відсутності податкової застави за спадкоємцем вважаємо за необхідне (згідно з нормативно-правовими актами) здійснити при переході права власності.


Увага! Інформація з Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна (вкладка «Реєстри до 2013 року», пошук інформації до 2013 року) є безкоштовною.


2. ЕТАП ПРОВЕДЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПЕРЕХОДУ ПРАВА ВЛАСНОСТІ

(з відкриттям розділу)


2.1. Здійснюємо попередні пошуки, тобто переглядаємо інформацію в усіх закладках ДРРП (пошук за суб’єктом, окремо за спадкодавцем та окремо за спадкоємцем, а також пошук за об’єктом, інформація в реєстрах до 2013 року).

Увага! Попередні пошуки здійснюємо до видачі свідоцтва про право на спадщину, лише переглядаємо, нічого не роздруковуємо. Всі пошуки без формування відомостей (витягів) – БЕЗКОШТОВНІ.

Увага! Пошук (перегляд) через вкладку в ДРРП «Документи» - витяг в порядку доступу нотаріусів (у момент натискання на кнопку «знайти») – ПЛАТНО. Від цієї дії поки що утримуємось.

а) пошук заяв (закладка «Розширений пошук») – за об’єктом;

б) пошук розділу – за адресою об’єкта нерухомого майна - перевіряємо, чи дійсно не зареєстровано об’єкт у Державному реєстрі речових прав. На панелі «Розділи» обираємо закладку «Пошук розділів», натискаємо на закладу «Розширений пошук». Здійснюємо ті ж дії, що і при пошуку заяв. Пошук здійснюється за адресою об’єкта нерухомого майна;

в) пошуки в Спецрозділі - (пошук іпотеки – за об’єктом), (пошук обтяжень – окремо за суб’єктом, окремо за об’єктом);

г) пошук інших речових прав - окремо за суб’єктом, окремо за об’єктом;

д) пошуки у реєстрах до 2013 року (РПВН - по об’єкту (детально звіряємо правовстановлювальний документ з даними РПВН), обтяжень по об’єкту і суб’єкту одночасно, іпотек – по об’єкту, що надасть можливість виявити іпотеку на майнові права, запис за якими не змінений у разі приймання в експлуатацію об’єкта.

є)пошук податкової застави в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна здійснюємо за прізвищем, ім’ям та по-батькові та за реєстраційним номером облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб – платників податків спадкодавця та те саме за спадкоємцем. За умови відсутності будь-яких перешкод (іпотек, заборон, арештів та інших обтяжень в Державному реєстрі речових прав), формуємо витяг з ДРОРМ (друкується в двох примірниках).


Увага! Враховуємо, що Порядок № 868 визначив у яких саме випадках здійснюються ті чи інші пошуки (пункти 95-98). Зокрема, пошуки для перевірки наявності відповідних записів у Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна здійснюємо завжди (і при відкритті розділу, і при всіх наступних переходах прав). Що ж до РПВН та ДРІ пошуки тут здійснюються лише під час проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно за відсутності державної реєстрації прав на об’єкт у ДРРП. Тобто, якщо право власності на об’єкт нерухомості раніше було зареєстровано (відкритий розділ), то під час наступної реєстрації права власності на цей об’єкт здійснювати пошуки у РПВН та ДРІ вже не потрібно.


Більш детально щодо пошуків – див. п.п. 2.1. Алгоритму дії №1.

2.2. Видаємо свідоцтво про право на спадщину


2.3. Реєструємо свідоцтво у Спадковому реєстрі, роздруковуємо витяг на бланках інформаційної системи Міністерства юстиції України в двох примірниках.


2.4. Реєструємо право власності в Державному реєстрі речових прав:

- реєструємо заяву спадкоємця;

- формуємо (за бажанням) картку прийому заяви в 1 примірнику;

- скануємо свідоцтво про право на спадщину;

- роздруковуємо інформацію за результатами пошуку заяв (за об’єктом);

- роздруковуємо відомості за результатом пошуків по об’єкту та спадкодавцю – 1 примірник (для спадкової справи);

- роздруковуємо відомості за результатом пошуків по об’єкту та спадкоємцю – 1 примірник (для спадкової справи);

- роздруковуємо відомості за результатами пошуків по другому та кожному наступному спадкоємцю – 1 примірник (для спадкової справи);

- формуємо та роздруковуємо рішення про реєстрацію права власності – 1 примірник;

- відкриваємо розділ;

- реєструємо право власності кожного спадкоємця;

- переносимо, при наявності, заборони та інші записи про обтяження зі старих реєстрів та з спецрозділу до нашого відкритого розділу;

- завершуємо відкриття розділу;

- формуємо та роздруковуємо витяг у процедурі реєстрації ( кожному спадкоємцю по 1 примірнику, а також + 1 примірник в реєстраційну службу);

- задовольняємо заяву;

- проставлення спадкоємцями відмітки на рішенні про реєстрацію права власності про отримання документу (витягу про реєстрацію речових прав з ДРРП) із зазначенням підпису, прізвища та ініціалів і дати.


ДЕТАЛЬНІ КРОКИ РЕЄСТРАТОРА:


1. ЗАЯВА ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ ПРАВ

Розпочинаємо реєструвати заяву. На панелі обираємо закладку «Заяви» - «Реєстрація заяви» - «Продовжити».

Заповнюємо всі активні білі поля (неактивні поля заповнюються автоматично):

- вихідний номер: якщо із заявою звертається фізична особа, вихідного номера у заяви немає, відповідно ставимо – Б/Н; якщо із заявою звертається юридична особа, то повинен бути вихідних номер заяви, який треба зазначати;

- дата: проставляється поточна дата;

- тип: заява про державну реєстрацію права власності (бути уважним, оскільки тип заяви потім змінити вже не можна);

- спосіб отримання документів: особисто.


Дані про право

- форма власності: приватна (наприклад) – обов’язкове поле для заповнення;

- вид реєстрації: перехід (реєстр дозволяє нам одразу робити перехід);


Заявник/суб’єкт права: через кнопку додаємо заявника (спадкоємця):

- у білому полі обираємо «Заявник/Суб’єкт права» (якщо заявник одночасно є суб’єктом права – позначаємо двома галочками);

У випадку якщо, заявником є особа по довіреності, то в полі «Заявник» зазначаємо відомості про представника (прізвище, ім’я, по-батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, паспортні дані та відомості про довіреність), а у полі «Суб’єкт права» зазначаємо відомості про власника об’єкта нерухомості.

- обираємо або фізична особа, або юридична особа і заповнюємо всі білі поля, адреса проживання не є обов’язковою для зазначення.

Увага! Інформацію про заявника/суб’єкта права необхідно зазначити дуже уважно, оскільки в подальшому вся інформація буде підтягуватися із заяви, а відповідно і помилки будуть дублюватися.


Реквізити оплати

- тип оплати: державне мито (у випадку звільнення від державного мита, зазначається одна з підстав звільнення);

- тип оплати: за надання інформації, внесення змін.

Увага! В закладці тип оплати обов’язково зазначаються дата та номер квитанції, сума, установа, що видала квитанцію.


Об’єкт нерухомого майна

- реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна – не заповнюється, оскільки ми вперше відкриваємо розділ і цей номер ще не існує, в майбутньому він буде нам вже відомий і залишиться незмінним до моменту знищення такого об’єкта нерухомого майна;

- тип об’єкта нерухомого майна – квартира (наприклад); якщо квартира, то кадастровий номер видаляємо;

- опис об’єкта нерухомого майна – тут можна зазначити площу квартири, кількість кімнат та ін.

Через кнопку додаємо адресу об’єкта нерухомого майна, заповнюючи всі необхідні поля.


- складові частини: пропускаємо (в нас їх немає).


Супровідні документи

Через кнопку додаємо наш правовстановлюючий документ і його реквізити.


Після перевірки відсутності помилок щодо всієї занесеної інформації натискаємо кнопку «ПРИЙНЯТИ».

На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:Закриваємо цю вкладку.


2. ФОРМУВАННЯ КАРТКИ ПРИЙОМУ ЗАЯВИ

У нижньому лівому куті, де є сині записи, обираємо «Формування картки прийому заяви». У переліку супровідних документів галочкою відзначаємо наш правовстановлюючий документ і натискаємо «ПРИЙНЯТИ».

Після чого на екрані з’явиться картка прийому заяви за №____, яку ми в разі необхідності можемо відредагувати.

Увага! Відповідно до абзаців 3, 4 п. 9 Порядку № 868 норма щодо повернення та роздрукування картки прийому заяви відсутня. В зв’язку з невизначеністю норм Порядку № 868, але зважаючи на відповідальність та ризики в роботі нотаріуса як державного реєстратора, рекомендуємо картку прийому заяви роздруковувати в одному примірнику для подальшого її передачі до реєстраційної служби. При цьому Заявник жодних записів на картці прийому заяви вже не проставляє.

Закриваємо вкладку «Картка прийому заяви».


3. СКАНУВАННЯ ПРАВОВСТАНОВЛЮЮЧОГО ДОКУМЕНТУ

Скануємо правовстановлюючий документ на нерухоме майно, що підтверджує право власності, яке реєструємо.


Увага! Ігнорування вимоги щодо сканування правовстановлюючих документів, на підставі якого відбулась реєстрація заяви, є грубим порушенням у роботі реєстратора.


4. ДРУКУВАННЯ ЗНАЙДЕНОЇ ІНФОРМАЦІЇ НА ПАПЕРОВИХ НОСІЯХ


На підтвердження здійснених до реєстрації заяви пошуків (див. п. 2.1. Пошуки) роздруковуємо знайдену інформацію (відсутність інформації) на паперових носіях.


4.1. Формування відомостей за результатом пошуку інформації (за адресою об’єкта нерухомого майна та за суб’єктом)


Заходимо у закладку «Документи» на головній панелі – обираємо «Сформувати відомість за результатом пошуку інформації». Вносимо номер нашої зареєстрованої заяви і натискаємо кнопку . У відомостях надати: актуальні дані.

«ПРОДОВЖИТИ».


Шукати в: обираємо галочками реєстри, що функціонували до 01.01.2013.


Пошук: обираємо за адресою об’єкта нерухомого майна/кадастровим номером/ідентифікаційними даними суб’єкта, і заповнюємо всі необхідні поля. Натискаємо «ЗНАЙТИ». На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:


Натискаємо «ПРИЙНЯТИ». На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:Увага! Ігноруємо це повідомлення завжди, якщо перейдемо, вже нічого не зможемо зробити, оскільки заява буде в стані задоволено.


Отримуємо інформацію, яку ми можемо роздрукувати.

Роздруковуємо отриману інформацію в двох примірниках (один примірник залишається в справі нотаріуса, інший примірник для подальшого його передачі до реєстраційної служби).

Вкладку «Відомості за результатом пошуку № ____» закриваємо.


4.2. Формування витягу за результатом пошуку в Державному реєстрі прав (за об’єктом)


Заходимо у закладку «Документи» на головній панелі – обираємо «Сформувати відомість за результатом пошуку в Державному реєстрі прав у порядку доступу нотаріусів».

Підстава: видача свідоцтва про право на спадщину (наприклад)

«ПРОДОВЖИТИ»


Пошук: обираємо за об’єктом і вносимо всі необхідні дані. Натискаємо «ЗНАЙТИ».

Отримуємо інформацію за нашими пошуками. «ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться витяг за результатом пошуку інформації про зареєстровані речові права, їх обтяження на об’єкт нерухомого майна у порядку доступу нотаріусів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Роздруковуємо отриманий витяг в одному примірниках (для нотаріуса).

Вкладку «Витяг з реєстру № ___» закриваємо.


4.3. Формування витягу за результатом пошуку в Державному реєстрі прав (за суб’єктом)


Заходимо у закладку «Документи» на головній панелі – обираємо «Сформувати відомість за результатом пошуку в Державному реєстрі прав у порядку доступу нотаріусів».

Підстава: видача свідоцтва про право на спадщину (наприклад)

«ПРОДОВЖИТИ»


Пошук: обираємо за суб’єктом, зазначаємо ідентифікаційні дані фізичної або юридичної особи для пошуку в спецрозділі. Натискаємо «ЗНАЙТИ».

Отримуємо інформацію за нашими пошуками. «ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться витяг за результатом пошуку інформації про зареєстровані речові права, їх обтяження на об’єкт нерухомого майна у порядку доступу нотаріусів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Роздруковуємо отриманий витяг в одному примірнику (для нотаріуса).

Вкладку «Витяг з реєстру № ___» закриваємо.


Увага! Витяги у порядку доступу нотаріусів друкуються окремо за об’єктом, окремо за спадкодавцем, окремо за спадкоємцем. Також по спадкоємцю друкуємо Інформацію з Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна.

5. ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ ПРАВА ВЛАСНОСТІ


Якщо немає перешкод для прийняття рішення, повертаємося до вкладки «Заява» і зліва внизу, де сині записи, обираємо «Реєстрація рішення про державну реєстрацію…»

На екрані з’явиться інформаційне вікно:Тип рішення: Про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу)

Увага! Таким має бути рішення, коли вперше відкривається розділ. Якщо помилимося у типі рішення, важко буде здійснити правильно необхідні дії.


Розмір частки: зазначаємо розмір частки (поле не є обов’язковим для заповнення).

«ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться повідомлення:Обов’язково переходимо до друкованого образу.


Формування рішення

Редагуємо зовнішній вигляд рішення, друкуємо в одному примірнику.

Увага! При редагуванні рішення замість «пунктом 16 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 22.06.2011. № 703» слід зазначати «пунктом 20 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2013. №868»

Увага! Згідно з абзацом 2 п. 26 Порядку № 868 на рішенні про державну реєстрацію прав заявник зазначає дату отримання витягу з ДРРП та проставляє свій підпис із зазначенням прізвища та ініціалів.


Пропонуємо зразок проставляння відмітки, що проставляється заявником на рішенні:


«Документ (або витяг) отримав 28.02.2014 /підпис/ Іванов І. І.»


Вкладку «Рішення» не закриваємо, оскільки його номер нам буде потрібний далі.

Увага!Згідно з абзацом 2 п. 20 Порядку № 868 При одночасній реєстрації права на земельну ділянку та нерухомість на ній реєстратор приймає одне рішення.


6. ВІДКРИТТЯ РОЗДІЛУ на об’єкт нерухомого майна


На панелі «Розділи» обираємо закладку «Відкрити розділ».

Відомості про рішення:

Індексний номер рішення: вказуємо номер свого рішення – через кнопку (знайти) і обов’язково натискаємо кнопку (заповнити). Так робити завжди, коли вносимо № рішення.

Вносимо реєстраційний номер нашої заяви, далі натискаємо тільки кнопку (знайти).

Документ-підстава: зазначаємо «рішення державного реєстратора».

«ПРОДОВЖИТИ»

Місце ведення реєстраційної справи: в даній закладці зазначаємо назву органу державної реєстрації, в якому буде зберігатися реєстраційна справа

«ПРОДОВЖИТИ»

Розділ/Об’єкт нерухомого майна

Підтягуємо інформацію кнопкою (додати із заяви)

Тип: квартира

Об’єкт житлової нерухомості: Так

Код КОАТУУ: не заповнюємо, він заповниться автоматично, коли виберемо область та район.

«ПРОДОВЖИТИ»

Земельні ділянки (пропускаємо)

«ПРОДОВЖИТИ»

Вартісна оцінка – поле не є обов’язковим для заповнення.

«ПРОДОВЖИТИ»


Розділ/Об’єкт нерухомого майна/Опис майна

Загальна площа: тільки цифри

Житлова площа: тільки цифри

Опис: матеріали стін, технічні характеристики

Реєстраційний номер базового об’єкта нерухомого майна: зазначаємо, якщо знаємо реєстраційний номер з РПВН і через кнопку підтягуємо.


Увага! Згідно з п. 42 Порядку № 868 у випадку, якщо в документах, що підтверджують виникнення, перехід та припинення речових прав на об’єкт нерухомого майна, відсутні відомості про його технічні характеристики, заявник подає технічний паспорт.


«ПРОДОВЖИТИ»

Документи – тут вказуємо документи щодо технічної документації (поле не є обов’язковим для заповнення).


«ПРОДОВЖИТИ»

Складові частини - пропускаємо, якщо немає.


«ПРИЙНЯТИ».


7. РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ


У дереві зліва зверху заходимо у закладку «Право власності».

Відображати записи у стані: натиснути двічі, щоб всі галочки загорілись і натиснути на лупу (завантажуємо дані).

Права власності – справа кнопка (додати).

Індексний номер рішення - вказуємо номер свого рішення – через кнопку (знайти) і обов’язково натискаємо кнопку (заповнити).

Вносимо реєстраційний номер нашої заяви, далі натискаємо тільки кнопку (знайти).

Документ-підстава: зазначаємо «рішення державного реєстратора».

«ПРОДОВЖИТИ»

Форма власності: приватна

Розмір частки: 1 (наприклад)

Суб’єкт права власності: через кнопку (додати із заяви) підтягуємо із заяви спадкоємця, виділивши його галочкою в таблиці і натискаємо «Додати».

Правовстановлюючі документи: через кнопку (додати із заяви) підтягуємо із заяви документ, виділивши його галочкою в таблиці і натискаємо «Додати».

Додаткова інформація: тут вказуємо, якщо знаємо старий реєстраційний номер РПВН і натискаємо кнопку (додати) і через підтягуємо. «ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться повідомлення:Увага! При знайденні запису у РПВН в подальшому ми зможемо погасити тут запис та перенести до створеного нами нового розділу. Запис треба обов’язково погашати, якщо ми його переносимо.

Увага! Якщо під час пошуку були виявлені записи в Спеціальному розділі ДРРП та записи в реєстрах до 2013 року – переносимо їх до Розділу, який будемо відривати.


8. ЗАВЕРШЕННЯ ВІДКРИТТЯ РОЗДІЛУ


Повертаємось у відкритий нами розділ на вкладці і знизу обираємо напис «Завершення відкриття розділу»

Підстава: виконані всі реєстраційні дії.

«ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:Це повідомлення ми ігноруємо. «ЗАКРИТИ».


9. ФОРМУВАННЯ ВИТЯГУ У ПРОЦЕСІ РЕЄСТРАЦІЇ


Для формування витягу в процесі реєстрації ми повертаємося на закладку «Право власності № ___» і натискаємо напис «Витяг у процедурі реєстрації».

Підстава формування витягу:

Реєстраційний номер заяви: вносимо номер нашої заяви, далі натискаємо кнопку (знайти). У відомостях надати: актуальні дані.

«ПРИЙНЯТИ»

На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:Це повідомлення ми ігноруємо. «ЗАКРИТИ».

Друкуємо витяг у двох примірниках на спеціальних бланках для витягів про реєстрацію права власності у ДРРП.


Увага! У разі одночасної державної реєстрації прав на земельну ділянку і нерухоме майно на ній за однією особою, такій особі видається один витяг на два об’єкта (абз. 3, 5 п. 25 Порядку № 868). Але в зв’язку з технічними причинами це зробити не можливо, тому видаються два витяги на два об’єкта.


Повертаємося у закладку «Розділ № ___». У дереві обираємо «Права власності». Справа «Відображати записи у стані» - натискаємо двічі, щоб всі галочки загорілись, і на лупу (завантажуємо дані), щоб перевірити себе, має завантажити нашого спадкоємця з його правом власності.

Увага! Щодо порядку видачі витягу: у випадку, якщо права реєструються за декількома особами, витяг видається кожній з них окремо (абз 3 п.25 Порядку № 868)


10. РЕЄСТРАЦІЯ ЗАДОВОЛЕННЯ ЗАЯВИ


Для задоволення заяви повертаємося на закладку «Заява ___» і внизу зліва синій напис «Реєстрація задоволення заяви».

На екрані з’явиться інформаційне повідомлення:Заява змінює статус на «задоволено».

Всі інші відкриті вкладки ми закриваємо.


Розділ ІІІ. Процедура передачі документів до реєстраційної служби

На протязі 2013-го року формувалася неоднозначна та не завжди законодавчо обґрунтована практика щодо процедури передачі документів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень між органами державної реєстрації прав та нотаріусом. Та наразі з врахуванням низки роз’яснень, інформаційних листів в комплексі з наявним чинним законодавством України, що регулює питання порядку передачі документів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень маємо можливість чітко виробити ланцюг необхідних дій та відповідно перелік документів, що формуються для передачі в органи державної реєстрації прав.

Згідно з п. 3 Порядку передачі документів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 20 січня 2012 року №111/5 (надалі – «Порядок передачі документів»), документи у сфері державної реєстрації прав передаються органу державної реєстрації прав за місцем розташування нерухомого майна нарочно з описом вкладення або шляхом надіслання рекомендованого листа з описом вкладення. При цьому строк передачі документів до органу державної реєстрації прав – п’ять днів згідно з абз. 2 п. 27 Порядку № 868.

У разі передачі документів нарочно з супровідним листом, описом вкладення та внутрішніми описами рекомендуємо проводити відповідний запис в розносній книзі для місцевої кореспонденції (справа № 01-28 згідно номенклатури) під розписку.

З метою встановлення єдиної практики подачі документів до реєстраційних служб Вінницької області, наводимо порядок формування документів для передачі у наступній послідовності ( з відповідним зазначенням в описі вкладення):

супровідний лист нотаріуса, зареєстрований у журналі реєстрації вихідних документів (оригінальний 1-й примірник);

опис вкладення (оригінальний 1-й примірник);

внутрішній опис документів справи;

заява про державну реєстрацію прав;

копія документу, що посвідчує особу заявника/ суб’єкта права;

копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків за даними ДРФО – платників податків заявника/суб’єкта права;

копія документу, що посвідчує особу заявника (у випадку подачі заяви представником);

копія облікової картки платника податків заявника (у випадку подачі заяви представником);

копія документу, що підтверджує повноваження представника (у випадку подачі заяви представником);

копія документів, поданих для проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно (в тому числі копії правовстановлюючих документів на об’єкт нерухомого майна;

інші (додаткові до основного пакету) документи (технічний паспорт тощо);

квитанції про оплату (внесення плати за надання витягу з ДРРП + сплата державного мита);

інші документи, подані та сформовані під час проведення державної реєстрації прав в хронологічному порядку.

Супровідний лист та опис вкладення виготовляємо у двох примірниках, по одному для реєстраційної служби та відповідно в справу нотаріуса, що зберігатиметься в справі № 01-30 згідно номенклатури. При цьому супровідний лист виготовляється на бланку нотаріальної контори або приватного нотаріуса, підписується та скріплюється печаткою нотаріуса, а опис вкладення підписується та скріплюється печаткою державного реєстратора.

Опис вкладення має містити повний перелік документів, які передаються із зазначенням кількості аркушів кожного окремого документа, прізвища, імені та по батькові державного реєстратора прав на нерухоме майно, який передає зазначені документи, повної назви відповідного органу державної реєстрації прав, найменування нотаріальної контори або назви нотаріального округу.

З метою забезпечення належної взаємодії між нотаріусами та реєстраційними службами Вінницької області, рекомендуємо та просимо Вас складати внутрішні описи документів справ, що передаються до реєстраційної служби при відкритті розділу в ДРРП в зв’язку з подальшою необхідністю долучення та формування державним реєстратором органу державної реєстрації прав таких документів у реєстраційну справу. Форма внутрішнього опису документів наведена у додатку № 1 Порядку ведення архіву реєстраційних справ, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 14.11.2011. № 3319/5 та описана в п. 2.7. зазначеного Порядку. У випадку відкриття розділу на об’єкт нерухомого майна та одночасно з реєстрацією переходу прав на іншого суб’єкта формуються дві справи і відповідно складаються два внутрішніх описи документів справ.

До Вашої уваги та як пропозиція врахувати в роботі наводимо зразки супровідного листа, опису вкладення та внутрішніх описів документів справи.Зразок супровідного листа

УКРАЇНА

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ НОТАРІАЛЬНИЙ ОКРУГ

ПРИВАТНИЙ НОТАРІУС _________________

вул. _____________, ___, м. Вінниця, 210__, тел. ______, тел./факс _____,

електронна адреса: ______________


20.01.2014. 01-30/__Реєстраційна служба __________

На № _____________ міського управління юстиції

Вінницької області

вул. _________, буд. ___,

м. Вінниця

Про передачу документів


Я, __________, приватний нотаріус Вінницького міського нотаріального округу відповідно до Порядку передачі документів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 20 січня 2012 року №111/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 січня 2012 року №118/20431 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції України №1841/5 від 14 грудня 2012 року, передаю Вам документи у сфері державної реєстрації прав, а саме документи, стосовно Державної реєстрації права власності на квартиру за номером 1 (один) в житловому будинку за номером 1 (один) по вулиці Соборній в місті Вінниці.

Додаток: опис вкладення на 1 арк. у 1 прим.,

внутрішній опис документів справи за реєстраційним № _________ на 1 арк. у 1 прим. та документи (копії документів), поданих та сформованих для проведення державної реєстрації виникнення права власності на нерухоме майно на ___ арк. у 1 прим.

внутрішній опис документів справи за реєстраційним № _________ на 1 арк. у 1 прим. та документи (копії документів), поданих та сформованих для проведення державної реєстрації переходу права власності на нерухоме майно на ___арк. у 1 прим.


Приватний нотаріус ____________ (прізвище та ініціали нотаріуса)


Зразок опису вкладення


ОПИС ВКЛАДЕННЯ

На ім’я: Реєстраційної служби ______ міського управління юстиції Вінницької області

Адреса: ________________


Загальна кількість документів 20 (двадцять).


Даний опис складений в 2-х примірниках, один з яких залишається у справах державного реєстратора прав на нерухоме майно приватного нотаріуса Вінницького міського нотаріального округу ________, а другий передається до Реєстраційної служби _________ міського управління юстиції Вінницької області.


Передала: Державний реєстратор прав на нерухоме майно приватний нотаріус ____________ міського нотаріального округу ___________.Позначка про

передачу документів: _______________ Державний реєстратор прав на нерухоме майно приватний нотаріус __________ міського нотаріального округу __________.


________________________

(дата передачі документів)

Позначка про

отримання документів ______________________________________________________

(посада, підпис працівника реєстраційної служби)

___________________________

(дата отримання документів)

Примітка редакційної ради: Виготовлення Внутрішніх описів, зразки яких наведені на сторінках 62-65, не передбачено нормативними документами, в зв’язку з цим не є доцільним.

Зразок внутрішнього опису документів справи (при відкритті розділу)Внутрішній опис документів справи № __________

(номер заяви)

про реєстрацію виникнення права власності на нерухоме майно

Разом 12 (дванадцять) документів.

Кількість аркушів внутрішнього опису 1 (один).


Державний реєстратор

прав на нерухоме майно _______________Зразок внутрішнього опису документів справи (при переході прав)Внутрішній опис документів справи № __________

(номер заяви)

про реєстрацію переходу права власності на нерухоме майно

Разом 10 (десять) документів.

Кількість аркушів внутрішнього опису 1 (один).


Державний реєстратор

прав на нерухоме майно _______________Розділ ІV. Формування справи № 01-30 «Документи (запити, вимоги, заяви, витяги, інформаційні довідки тощо) щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та надання інформації за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно»

Формування справи № 01-30 «Документи (запити, вимоги, заяви, витяги, інформаційні довідки тощо) щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та надання інформації за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» згідно типової номенклатури справ державної нотаріальної контори та приватного нотаріуса має здійснюватись з врахуванням листа Міністерства юстиції України від 22.07.2013. № 13.1.-32/551 та дотримуючись Правил ведення нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України 22.12.2010. № 3253/5.

З метою встановлення єдиної практики на території Вінницької області пропонуємо при оформленні даної справи вміщувати в хронологічному порядку оригінали та копії наступних документів*:

супровідний лист нотаріуса (оригінальний 2-й примірник);

опис вкладення з відміткою державного реєстратора органу державної реєстрації прав про отримання документів, на підставі яких була здійснена реєстрація прав (оригінальний 2-й примірник);

копія заяви про державну реєстрацію прав (хоч і не обов’язково, але бажано копію заяви залишати для підтвердження наявного звернення заявника та з метою мінімізації виникнення можливих ризиків у майбутньому і захисту нотаріуса);

копія квитанції про сплату державного мита за реєстрацію прав (обтяжень);

копія квитанції про оплату за видачу витягу з ДРРП;

копія квитанції про надання послуг поштового чи кур’єрського зв’язку;

інформація про пошук заяв у базі даних про реєстрацію заяв та запитів (для підтвердження здійснення Вами вчасного та дійсного пошуку);

копія Рішення про державну реєстрацію прав ( для підтвердження підпису та дати розпису отримувача витягу з ДРРП);

копія витягу з ДРРП + копія заяви про державну реєстрацію прав (при реєстрації переходу прав) та відповідно копія витягу з ДРРП.

* Примітка редакційної ради: Наведений перелік документів носить ситуаційний характер, оскільки чітко не передбачений діючими нормативними документами.


Зазначені вище документи нотаріус групує у облікові справи з врахуванням наступного: одна облікова справа складається з документів, які були подані та сформовані для проведення державної реєстрації прав на один об’єкт за однією заявою (виникнення прав).

Так, наприклад, при реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна (з відкриттям розділу) та після вчинення нотаріальної дії наступної реєстрації переходу прав на такий об’єкт нерухомого майна, - нотаріус формує дві облікових справи.32
Заяву за № ____ зареєстровано, ЗАКРИТИ

Заява знаходиться в стані зареєстровано. Продовжити

За вказаними параметрами інформація відсутня (або не відсутня). Закрити

Заява знаходиться в стані зареєстровано. Продовжити

Перейти до заяви для реєстрації задоволення. Закрити

Ви дійсно бажаєте виконати операцію? Так.

Рішення з номером _____ зареєстровано

Перейти до запису про формування друкованого образу рішення № ____.

ПЕРЕЙТИ

Розділ № ___ в процесі відкриття. Реєстраційний № розділу ____. ПРОДОВЖИТИ

Право власності зареєстровано

ЗАКРИТИ

Перейти до заяви для реєстрації задоволення

Перейти до заяви для реєстрації задоволення

Ви дійсно бажаєте виконати операцію.

Так

Заяву за № ____ зареєстровано, ЗАКРИТИ

Ви дійсно бажаєте виконати операцію? Так.

Рішення з номером _____ зареєстровано

Перейти до запису про формування друкованого образу рішення № ____.

ПЕРЕЙТИ

Право власності зареєстровано

ЗАКРИТИ

Перейти до заяви для реєстрації задоволення

Ви дійсно бажаєте виконати операцію.

Так

Заяву за № ____ зареєстровано, ЗАКРИТИ

Ви дійсно бажаєте виконати операцію? Так.

Рішення з номером _____ зареєстровано

Перейти до запису про формування друкованого образу рішення № ____.

ПЕРЕЙТИ

Право власності зареєстровано

ЗАКРИТИ

Перейти до заяви для реєстрації задоволення

Ви дійсно бажаєте виконати операцію.

Так

Заяву за № ____ зареєстровано, ЗАКРИТИ

Заява знаходиться в стані зареєстровано. Продовжити

За вказаними параметрами інформація відсутня (або не відсутня). Закрити

Заява знаходиться в стані зареєстровано. Продовжити

Перейти до заяви для реєстрації задоволення. Закрити

Ви дійсно бажаєте виконати операцію? Так.

Рішення з номером _____ зареєстровано

Перейти до запису про формування друкованого образу рішення № ____.

ПЕРЕЙТИ

Розділ № ___ в процесі відкриття. Реєстраційний № розділу ____. ПРОДОВЖИТИ

Право власності зареєстровано. ЗАКРИТИ

Перейти до заяви для реєстрації задоволення

Перейти до заяви для реєстрації задоволення

Ви дійсно бажаєте виконати операцію. Так

№ з/п

Найменування документів

Кількість аркушів кожного окремого документа

1

Заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень

1

2

Копія паспорту, що посвідчує особу заявника

2

3

Копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків за даними ДРФО – платників податків заявника

1

4

Копія правовстановлювального документа на об’єкт нерухомого майна (договір купівлі-продажу квартири)

3

5

Квитанція, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав

1

6

Картка прийому заяви (якщо формувалась)

1

7

Пошук заяв у базі даних про реєстрацію заяв та запитів

1

8

Інформація з Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна

1

9

Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень

1

10

Витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності

1

11

Заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень

1

12

Копія паспорту, що посвідчує особу заявника

1

13

Копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків за даними ДРФО – платників податків заявника

1

14

Копія правовстановлювального документа на об’єкт нерухомого майна (договір купівлі-продажу квартири)

2

15

Квитанція, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав

1

16

Квитанція про сплату державного мита

1


17

Картка прийому заяви (якщо формувалась)

1

18

Пошук заяв у базі даних про реєстрацію заяв та запитів

1

19

Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень

1

20

Витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності

1

з/п

Дата документа

Заголовок документа

Номери аркушів справи

Примітка

1

2

3

4

5

1

20.01.2014.

Заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за реєстраційним № ______

1


2

14.01.1998.

Копія паспорту АА ________, виданого Староміським РВ УМВС України у Вінницькій області, що посвідчує особу заявника Іванова Івана Івановича

2-3


3

13.07.1998.

Копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб – платників податків заявника Іванова Івана Івановича

4


4

28.03.2012.

Копія правовстановлюючого документа на об’єкт нерухомого майна (договір купівлі-продажу квартири, посвідчений ______ за реєстром № ___, зареєстрований в електронному реєстрі прав власності на нерухоме майно КП «Вінницьке міське бюро технічної інвентаризації» 29.03.2012. за реєстраційним номером _____, номер запису ___, в книзі ___, номер витягу _________)

5-7


5

20.01.2014.

Квитанція, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав № ____, видана ПАТ «Глобус», м. Вінниця

8


6

20.01.2014.

Картка прийому заяви № _______

9


7

20.01.2014.

Пошук заяв у базі даних про реєстрацію заяв та запитів, ідентифікатор пошуку _______

10


8

20.01.2014.

Інформація з Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, індексний номер документа ______

13


9

20.01.2014.

Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № _______

14


10

20.01.2014.

Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, індексний номер витягу ____

15


з/п

Дата документа

Заголовок документа

Номери аркушів справи

Примітка

1

2

3

4

5

1

20.01.2014.

Заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за реєстраційним № ___________

1


2

13.06.1997.

Копія паспорту АА ______, виданого Староміським РВ УМВС України в Вінницькій області, що посвідчує особу заявника Петрової Ганни Іванівни

2


3

17.09.2013.

Копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб – платників податків заявника Петрової Ганни Іванівни

3


4

20.01.2014.

Копія правовстановлюючого документа на об’єкт нерухомого майна (договір купівлі-продажу квартири, посвідчений приватним нотаріусом _______ за реєстром № ____)

4-5


5

20.01.2014.

Квитанція, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав № _______, видана ПАТ «Глобус» м. Вінниця

6


6

20.01.2014.

Квитанція про сплату державного мита за № ______, видана ПАТ «Глобус» м. Вінниця

7


7

20.01.2014.

Картка прийому заяви № _____

8


8

20.01.2014.

Пошук заяв у базі даних про реєстрацію заяв та запитів, ідентифікатор пошуку ______

9


9

20.01.2014.

Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № ______

10


10

20.01.2014.

Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, індексний номер витягу ______

11
Повернутись до списку всіх новин