Офіційний сайт відділення нотаріальної палати України у Вінницькій області

Звернення

fr.jpg

«5» серпня 2014 р.                                                                                                                             

Президенту Нотаріальної

                                                       палати України

                                                                             Василині Наталії Володимирівні

 

 

Шановна Наталіє Володимирівно!

Звертаюся до Вас, від імені нотаріальної спільноти Вінницької області, з наступного приводу. У зв’язку з набуттям юридичної чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII (надалі – Закон № 1621-VII) в податкову систему України тимчасово, до 1 січня 2015 року, вводиться військовий збір. Даний збір встановлюється шляхом доповнення підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України пунктом 16-1. Збір стягуватиметься за ставкою 1,5%, його платниками визначено фізичних осіб. Об’єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри. 

Згідно ст. 5 Закону України «Про нотаріат», нотаріус зобов'язаний: сприяти громадянам, підприємствам, установам і організаціям у здійсненні їх прав та захисті законних інтересів, роз'яснювати права і обов'язки, попереджати про наслідки вчинюваних нотаріальних дій для того, щоб юридична необізнаність не могла бути використана їм на шкоду. Однак, у нотаріусів Вінниччини, в процесі виконання ними даних професійних обов’язків, виникли певні питання щодо інтерпретації положень Закону № 1621-VII. Так, з аналізу норм зазначеного акту нормотворчості, із-за їх загального характеру, не зрозуміло чи до об’єкту оподаткування військовим збором включаються доходи у формі виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику за будь-якими цивільно-правовими договорами, в тому числі не передбаченими актами цивільного законодавства України, чи маються на увазі окремі види правочинів (про надання послуг, купівля-продаж тощо)? Якщо так, то які саме? 

Тому прошу Вас, звернутися до Міністерства доходів і зборів України із запитом про надання даним органом публічної влади роз’яснень щодо вирішення наведених вище питань. Дане роз’яснення сприятиме єдності нотаріальної практики, попередженню виникнення проблемних ситуацій, пов’язаних з неправильним тлумаченням та роз’ясненням нотаріусами їх  клієнтам норм Закону № 1621-VII щодо визначення сум військового збору.

З повагою,

голова відділення                                                       С.М. ДунаєвськаПовернутись до списку всіх новин