Офіційний сайт відділення нотаріальної палати України у Вінницькій області

Звернення

fr.jpg

«13» серпня 2014 р.                                                      

Президенту Нотаріальної 

                                                                              палати України

                                                                              Василині Наталії Володимирівні

Шановна Наталіє Володимирівно! 

Звертаюся до Вас з приводу проблемних питань, котрі нещодавно постали перед нотарями Вінниччини, а також України в цілому, і котрі можуть бути вирішені лише за вашої участі. Так, 03.08.2014 року набув юридичної чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 31.07.2014 № 1622-VII (надалі – Закон № 1622-VII). 

Згідно нинішньої редакції статті 10 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», зі змінами, внесеними  Законом № 1622-VII, у загальному фонді Державного бюджету України на 2014 рік до доходів належить з 1 серпня 2014 року плата за одержання інформації з державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України та центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

Проте використовуване законодавцем, у зазначеній вище нормі права, поняття «плата за одержання інформації з державних реєстрів» не надає достатніх підстав зрозуміти чи маються на увазі тільки державні реєстри, до складу яких входять: Державний реєстр обтяжень рухомого майна; Державний реєстр іпотек; Державний реєстр речових прав на нерухоме майно чи, можливо, іде мова про усі реєстри, держателем яких є Міністерство юстиції України, котрі включають державні, єдині та інші реєстри (Єдиний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Спадковий реєстр та ін.). 

На сьогодні, територіальними органами Міністерства юстиції України нотаріусам було надіслано роз’яснення щодо застосування статті 10 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», зі змінами, внесеними  Законом № 1622-VII. Однак, зміст даних роз’яснень різниться в залежності від того, територіальним органом Мін’юсту якої області воно було здійснено. 

Тому, задля забезпечення єдності нотаріальної практики на території нашої держави, прошу Вас звернутися до Міністерства юстиції та Міністерства доходів і зборів України із запитами про надання даними центральними органами виконавчої влади роз’яснень щодо застосування на практиці нині чинних положень статті 10 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік». Важливо, щоб дані роз’яснення містили як юридичний так і практичний бік окресленого питання, зразок заповнення платіжного доручення, з усіма необхідними реквізитами, щодо перерахування грошових сум, згідно зазначеної статті Закону.

З повагою,

голова відділення                                                                             С.М. ДунаєвськаПовернутись до списку всіх новин